آزمون SAT چیست ؟
مؤسسه کالج برد آمریکا در حال حاضر ۲ آزمون را به داوطلبان ارائه می‌دهد:
۱- آزمون SAT
۲- آزمون AP 
که در این مقاله به آزمون SAT خواهیم پرداخت.
SAT آزمونی است که توسط موسسه کالج برد آمریکا به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود. این آزمون در ۸۵ کشور جهان (شامل آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نروژ و ترکیه و…) با هدف سنجش سطح علمی دانش‌آموزان دوره دبیرستان برای پذیرش و ورود به بیشتر کالج ها و دانشگاه‌های معتبر دنیا مثل دانشگاه ماساچوست ، هاروارد ، استنفورد ، دالهاوس و تعدادی از دانشگاههای ترکیه برگزار می شود.

آزمون شامل چه مباحثی هست؟

این آزمون دارای ۲ بخش زبان انگلیسی و ریاضی بوده و در مجموع ۱۶۰۰ نمره می‌باشد که ۸۰۰ نمره آن مربوط به درک مطلب و نگارش بوده و ۸۰۰ نمره باقی نیز مربوط به بخش ریاضیات است.
آزمون به زبان انگلیسی و سالیانه ۵ مرتبه درسال در ماه‌های می ، آگوست ، اکتبر‌، دسامبر‌ ، مارس ( اردیبهشت ، شهریور، مهر، آذر، اسفند) برگزار می‌شود.

توجه : بنابر اعلام کالج برد بعد از ژوئن ۲۰۲۱ آزمون subject و همچنین انشا (Essay) در کنار آزمون SAT ارائه نخواهد شد.

شرایط شرکت در آزمون

SAT محدودیت سنی ندارد و هر داوطلب می‌تواند هر چند بار که بخواهد در آن شرکت کند و از نمره جدید خود برای پذیرش بهره بگیرد.
حداقل سن ورود به دانشگاه ۱۸ سال بوده و عملا شرکت داوطلب زیر ۱۶ سال در آزمون SAT سودی برای وی ندارد زیرا اعتبار نمره SAT دو سال است.
برای حضور در آزمون مدرک تحصیلی خاصی لازم نیست . با این حال، داوطلب باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد.


هزینه و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

پاسپورت
عکس جدید تمام رخ
تاریخ فارغ التحصیلی از دبیرستان

هزینه شرکت در آزمون SAT در کشورهای ترکیه، آذربایجان و اوکراین ۱۰۱ دلار می‌باشد.

مراحل ثبت نام در آزمون
ایجاد پروفایل در وب سایت کالج بورد
وارد کردن اطلاعات فردی ، معدل دیپلم ، سال فارغ التحصیلی
انتخاب تاریخ آزمون و محل آزمون
آپلود عکس
پرداخت هزینه آزمون از طریق کارت اعتباری بین المللی

اما قبل از اینکه ثبت نام کنید نیاز هست که در یک دوره با کیفیت آمادگی آزمون Sat شرکت کنید متاسفانه این روز ها شاهد برگزاری دوره های بی کیفت و نامناسب و بدون درنظر گرفتن نقاط ضعف و قوت داوطلب و گاها استفاده از منابعی که به روز نیستند در موسسات یا آموزشگاهها هستیم که نه تنها هزینه ای که پرداخت کرده اید هدر می رود بلکه مهمتر از همه زمان را ازهم دست خواهید داد.

ما دوره ای را به شما پیشنهاد می کنیم که :

داوطلبین عزیز را از ۰ تا ۱۰۰ آزمون شامل ثبت نام ، برگزاری دوره و نیز برگزاری تور آموزشی در شهر محل آزمون (ترکیه) همراهی خواهد کرد.
ابتدا از داوطلبین یک آزمون تعیین سطح زبان و ریاضی گرفته می شود سپس با ارزیابی دقیق نقاط ضعف و قوت دانشجو ، دوره و منابع مورد نیاز برای وی برنامه ریزی و هدف گذاری می شود.

داری تیم آموزشی با اساتید با تجربه می باشد که در رزومه کاریشان دانشجویانی با نمرات ۱۴۰۰ تا ۱۵۸۰ به وفور دیده می شود.
از منابع بروز و نیز جزوات خود اساتید که حاصل سال ها تجربه تدریس این دوره ها می باشد در این دوره استفاده می شود.

در پایان به داوطلبان عزیز خاطرنشان می کنیم که عامل موفقیت در این آزمون همانند سه ضلع یک مثلث می باشد: پشت کار شما ، اساتید با تجربه و منابع به روز.
تیم ما این دو ویژگی را مطابق با استانداردهای اروپایی برای شما عزیزان فراهم آورده است کافیست با پشت کار و همکاریتان این مثلث موفقیت را در کنار یکدیگر به ارمغان بیاوریم.

فهرست