مراحل گرفتن پذیرش تحصیلی در کشور سوئد

اطلاع در مورد شیوه آموزش در سوئد
۱.در مورد دانشگاه ها و شیوه آموزش تحصیل در سوئد مطالعه کنید
اولین گام مراحل پذیرش ادامه تحصیل در کشور سوئد این است که شما با سیستم آموزشی در دانشگاه های سوئد و مزایای آن آشنا شوید ،تا تصمیم درستی بگیرید. شناخت مهمترین رکن در انتخاب هدف می باشد
بیس سیستم آموزشی و مقاطع تحصیلی در کشور سوئد برای ادامه تحصیل استاندارد اروپا می باشد که مقاطع تحصیلی عالی به سه بخش تقسیم می شود آن شامل:
bachelor’s = لیسانس
master’s = فوق لیسانس
PhD = دکترا
دانشگاه های سوئد از سیستم ECTS استفاده می کند که به معنی نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی است که این سیستم در مورد ارزیابی برای کسانی که می خواهند از یک سیستم آموزشی غیر به سیستم آموزشی اروپا می باشد. مثلا شما می خواهید از دانشگاهی در ایران مدرک تحصیلی کارشناسی را دریافت کرده اید و می خواید برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به کشور سوئد بروید کشور سوئد برای ارزیابی مدرک تحصیلی شما از این استاندارد که یک استاندارد واحد در کشور های اتحادیه اروپایی می باشد استفاده می کند و این سیستم دارای استاندارد های خاصی می باشد که باید این استاندارد ها را داشته باشیم

۲.انتخاب دانشگاه محل تحصیل ، مقطع و رشته مورد نظر شما
برای جستجوی انتخاب محل تحصیل در بیش از ۱۰۰۰ رشته در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی در سوئد ارائه می شود می توانید به سایت Universityadmissionions.se مراجعه کنید. همچنین می توانید لیست های رشته های را که در دانشگاه ها ارائه می شود در وب سایت های خود دانشگاه ها پیدا کنید. شما می توانید چهار رشته کارشناسی ارشد یا هشت رشته کارشناسی را انتخاب کنید تا در هر درخواستی که ارسال می کنید انتخاب نمایید.
(هر ساله ، اکثر دانشگاه ها ترم تحصیلی خود را از اکتبر (مهر ) به بعد شروع می کنند. لیست کامل رشته هایی که در طول پاییز شروع می شوند ، در اوایل دسامبر (اوایل مهر ماه) منتشر می شود.)

۳.مدارک خود را آماده کنید
هنگامی که چند رشته را انتخاب کردید که می خواهید برای آن درخواست کنید ، وقت آن است که جمع آوری مدارک خود را شروع کنید. در سایت Universityadmissionions.se دستورالعملهای کاملی درباره رشته ، از جمله اطلاعات مربوط به کلیه اسنادی که باید در مورد ادامه تحصیل خود را ارسال کنید ، پیدا خواهید کرد.

اگر شما مدرک تافل یا آیلتس دارید نیز باید آن را ارسال نمایید. و اگر هنوز این مدرک را ندارید ولی توانایی آن را دارید پس باید برای آزمون هر چه زودتر ثبت نام کنید ، زمان خوبی را رزرو کنید تا نتیجه به موقع دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات کلی در مورد نوع اسناد مورد نیاز برای ادامه تحصیل در سوئد در مورد سطح کارشناسی و نحوه اعمال درخواست – سطح کارشناسی ارشد را بخواهید ببینید و برای جزئیات خاص به سایت Universityadmissionions.se مراجعه کنید.

۴- در مورد بورسیه ها بخوانید
بسیاری از سازمان ها ، مانند بسیاری از دانشگاه های سوئد ، بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اگر به دنبال راهی برای تأمین بودجه ادامه تحصیل خود هستید ، ایده خوبی است که قبل از ورود به ادامه تحصیل خود ، تحقیقی در مورد گرفتن بورسیه را شروع کنید تا در صورت نیاز از این پوند مثبت استفاده کنید. برخی از بورس های تحصیلی فقط ممکن است برای دوره های خاص ارائه شود.
برای لیست بورس های تحصیلی می توانید به این سایت مراجعه کنید.

توجه: تا ۱۵ ژانویه(بهمن) بصورت آنلاین می توانید برای درخواست اپلای اقدام کنید
مهلت درخواست پذیرش دانشگاه های سوئد که از پاییز سال ۲۰۲۰ شروع می شود ۱۵ ژانویه (بهمن) است. اسناد و هزینه درخواست شما تا ۳ فوریه (اواخر بهمن) نهایتا قابل پذیرش است. همیشه بهتر این است که مدارک را را چند روز زودتر بارگذاری کنید تا از استرس در آخرین لحظه جلوگیری شود!

۶- Hold your thumbs!(آرزوی خوشبختی را برای شما دارم)

یک مثل سوئدی(Hold your thumbs!) است که معنی آن این است که من برای شما آرزوی موفقیت را دارم است ،اگر تا ۱۵ ژانویه (دی ماه) درخواست خود را به صورت کامل ارسال کردید ، در آوریل (فروردین) ۲۰۲۰ جواب درخواست خود را درباره درخواست پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظرتان را دریافت خواهید کرد. پس از آن بخش جالب می آید:
قبول پیشنهاد شما و آماده شدن برای انتقال به سوئد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست