تحصیل در سوئد، چگونه است؟
تحصیل در سوئد، جزو الویت‌های بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی است. ایرانیان زیادی مهاجرت به سوئد برای تحصیل در این کشور را در برنامه خود قرار داده‌اند. آیا شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید در این کشور، تحصیل کنید؟ آیا می‌دانید چگونه به سوئد مهاجرت تحصیلی کنیم؟ اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید، با ما همراه باشید. ما به شما درباره چگونگی تحصیل در سوئد، توضیح داده و شما را در این زمینه، آگاه می‌کنیم.

تحصیل در سوئد
برای تحصیل در سوئد، باید ابتدا از یکی از دانشگاه‌های این کشور، پذیرش بگیرید. در صورتی که با درخواست پذیرش شما موافقت شد، آن وقت باید ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید و به تحصیل در سوئد مشغول شوید. تحصیل در این کشور، بسته به اینکه در چه مقطعی صورت گیرد، متفاوت است. تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور با تحصیل در مقاطع تکمیلی آن متفاوت بوده و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. مدت زمان تحصیل در سوئد، در مقطع لیسانس در حدود ۴ سال، در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال و در مقطع دکترا نیز در حدود ۴ سال به طول می‌انجامد. تحصیل در کشور سوئد با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.
بنابراین از همان ابتدا باید بدانید که بودجه مورد نظر شما باید به مقداری باشد که بتوانید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنید. یکی دیگر از نکاتی که شاید دانستن آن برای شما جذاب باشد این است که بعد از فراغت تحصیل در سوئد، می‌توانید شرایط شغلی مناسبی داشته باشید. در زمان تحصیل در این کشور نیز، شرایط کار هم‌زمان با تحصیل فراهم شده است و شما می‌توانید به راحتی، ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و از این طریق، تا حدودی هزینه‌های تحصیلی خود را، جبران کنید.
دریافت بورسیه تحصیلی این کشور، می‌تواند تا حدودی هزینه تحصیل در سوئد را برای شما کم کند. اما این بورسیه در مقطع لیسانس به دانشجو پرداخت نمی‌شود. امکان دریافت بورسیه برای مقاطع تحصیلی مستر و دکترا فراهم شده است. بنابراین در طی تحصیل در مراحل بالاتر می‌توانید از آنها استفاده کنید.

چگونه به سوئد، مهاجرت تحصیلی کنیم؟
دانشگاه‌ها سوئد نیز مانند هر دانشگاه دیگری، شرایط خاصی برای دانشجویان بین‌المللی جهت ورود به رشته‌های مختلف دارند. بیشتر دانشگاه‌های سوئد در صورت داشتن شرایط عمومی مناسب دانشجو، وی‌ را پذیرش می‌کنند. با این حال، دانشگاه‌های این کشور، مدارک و شرایطی را برای پذیرش دانشجو در نظر دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. برای اپلای تحصیلی سوئد، باید مدارک تحصیلی پیشین شما و ریز نمرات شما به همراه معدل خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. اگر قصد اپلای مقطع لیسانس را دارید، باید مدرک زبان انگلیسی در سطح B را ارائه کنید. برای این مورد، داشتن مدرک آیلتس بالای ۶ نیز لازم است. پس از ارائه این مدارک و اقدام به دریافت پذیرش در دانشگاه، باید به سراغ ویزای تحصیلی این کشور بروید. ممکن است دریافت ویزای سوئد برای شما زمان‌بر باشد. بنابراین بهتر است که به موقع شروع به کار کنید تا در زمان مناسب موفق به دریافت ویزای مورد نظرتان شوید.

مزایای تحصیل در سوئد
سوئد، کشوری است که از امنیت اجتماعی خوبی برخوردار است. هزینه زندگی در این کشور، بالا نیست. بسیاری بر این عقیده هستند که تحصیل در این کشور، مقرون به صرفه بوده و هزینه چندانی ندارد. اگرچه تحصیل در سوئد، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، کم‌هزینه‌تر است، اما زیاد یا کم بودن هزینه تحصیل آن، بستگی به شرایط مالی شما نیز دارد. با این حال بهتر است چندان نگران هزینه تحصیل نباشید زیرا شرایط شغلی این کشور و کمک هزینه‌هایی که در این مورد برای دانشجو در نظر گرفته می‌شود، می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.
در سوئد، امکان کار همزمان با تحصیل، یکی از مواردی است که دانشجویان از وجود آن، احساس رضایت می‌کنند. با تحصیل در سوئد، علاوه بر دریافت مدرک از بهترین دانشگاه‌های این کشور، یادگیری مهارت، شرایط کاری و شغلی بسیار خوب و یادگیری زبان را می‌توان نام برد. یادگیری مهارت‌هایی که در دانشگاه‌های این کشور یاد می‌گیرید از بهترین مزایای تحصیلی است که این کشور می‌تواند عاید شما کند. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور، مهم‌ترین مزیت آن است. زیرا زبان انگلیسی تنها زبانی است که یادگرفتن آن برای دانشجویان ایرانی، از دیگر زبان‌ها آسانتر است.
تحصیل در سوئد، می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. زیرا دانشگاه‌های این کشور تراز بالایی دارند. از طرفی تحصیل در این کشور می‌تواند تجربه زندگی در یک کشور اروپایی را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین اگر شرایط لازم را برای تحصیل و مهاجرت به سوئد دارید بهتر است همین الان اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست