تحصیل در دانشگاه سلطنتی فناوری KTH سوئد

در سال های اخیر بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کشور های اروپایی، کشور سوئد را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می نمایند. دانشگاه های این کشور جزو معتبرترین دانشگاه های فنی و مهندسی اروپا به شمار می رود و طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی در حوزه ی علوم مهندسی از مهندسی صنایع گرفته تا مهندسی برق، مهندسی سیستم های تطبیقی پیچیده و مهندسی انرژی های تجدید پذیر و سایر رشته ها در جهان را دارا می باشند.

سوئد کشوری صنعتی است و نقش قابل ملاحظه ای در توسعه و ارتقای علوم و فنون قاره اروپا دارد. دانشگاه های سوئد به لحاظ علمی و پژوهشی از رتبه ی بالایی برخوردار می باشند. بسیاری از دانشجویان جذب دانشگاه های این کشور می شوند. دانشگاه سلطنتی فناوری یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی در اسکاندیناوی می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ به عنوان اولین دانشگاه صنعتی سوئد تاسیس شد. امروزه رویای تحصیل در دانشگاه سلطنتی فناوری برای بسیاری از دانشجویان به ویژه دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته های فنی و مهندسی به حقیقت تبدیل شده است.

دانشگاه سلطنتی فناوری KTH یک دانشگاه پژوهشی و بزرگترین دانشگاه فنی و مهندسی در شهر استکهلم می باشد. این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های مطالعاتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. یک سوم رشته های علوم فنی و مهندسی در این دانشگاه قرار دارند. این دانشگاه برنامه های تحصیلی در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و پسا دکتری ارائه می دهد. مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک، معماری، علوم مواد و … از جمله رشته هایی تحصیلی ارائه شده در این  دانشگاه می باشد. اگرچه اکثر برنامه های تحصیلی در این دانشگاه در مقطع لیسانس به زبان سوئدی ارائه می شود، برنامه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشجویان بین المللی باید مدرک زبان معتبر آیلتس و یا تافل ارائه دهند.

دانشگاه سلطنتی فناوری دارای دو ترم تحصیلی بهار و پاییز می باشد. آغاز ترم بهار اواسط ماه مارس و ترم پاییز اواسط سپتامبر می باشد. لازم به ذکر است آخرین مهلت پذیرش برای رشته های مختلف، متفاوت می باشد اما به طور کلی آخرین مهلت پذیرش برای ترم بهار ۱۵ آوریل و ترم پاییز ۱۵ اکتبر می باشد. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا موظف به پرداخت هزینه ی تحصیل می باشند. لازم به ذکر است که امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری برای دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه باشند وجود دارد.

دانشکده های دانشگاه سلطنتی سوئد

دانشگاه سلطنتی فناوری KTH دارای دانشکده های معماری و محیط زیست، علوم و مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی صنایع و مدیریت، بیوتکنولوژی، علوم کامپیوتر و ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، آموزش و پروش و ارتباطات در علوم مهندسی می باشد. این دانشگاه بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو تمام وقت دارد که ۲۰۰۰ نفر از این دانشجویان در مقطع دکترا مشغول به تحصیل می باشند. یک سوم دانشجویان این دانشگاه در رشته ی های فنی و مهندسی تحصیل می کنند.

تحصیل در دانشگاه سلطنتی فناوری KTH سوئد

این دانشگاه رابطی میان دانشجو، کارفرما و صنعت می باشد. این امر سبب می شود که دانشجو پس از اتمام تحصیل خود به راحتی بتواند کار مورد نظر خود را پیدا کند. لازم به ذکر است که دانشجو حتی می تواند در طول تحصیل خود شغل مناسبی را با توجه به رشته ی مورد نظرش پیدا کند.

دانشگاه سلطنتی فناوری KTH خدمات دانشجویی، رفاهی، درمانی و اقامتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه سلطنتی فناوری بهترین دانشگاه سوئد برای انجام تحقیقات مهندسی می باشد. لازم به ذکر است که تحقیقات گسترده و تبادلات برنامه های تحصیلی این دانشگاه با سایر دانشگاه های اروپایی و امریکا و استرالیا و آسیا رو به افزایش است. این دانشگاه با بسیاری از دانشگاه ها در سراسر جهان از جمله آسیا، افریقا، امریکا، استرالیا و سایر دانشگاه های اروپا قرارداد همکاری دارد و دانشجو می تواند یک ترم تحصیلی خود را به منظور انجام پژوهش و تحقیق در این دانشگاه ها بگذراند.

بزرگترین کتابخانه ی شهر استکهلم در این دانشگاه وجود دارد که کتب های بسیاری در حوزه ی تکنولوژی، مجلات علمی و پایگاه های اطلاعاتی را دارا می باشد. فضای مطالعاتی و کافه ها در این مجموعه می تواند به عنوان مکانی برای  جلسات دانشجویی باشد. دانشکده ای که در مرکز شهر استکهلم واقع شده در کنار پارک ملی شهر واقع شده است و فضایی سر سبز با منابع طبیعی و فرهنگی است و امکانات تفریحی بسیاری برای دانشجویان فراهم می آورد. در این دانشکده مرکز ورزشی وجود دارد که دارای باشگاه ورزشی مجهز، کلاس های اروبیک، انواع رشته های ورزشی مانند بسکتبال، بدمینتون و … می باشد. رشته ی شنا نیز در فضای بسته در این مرکز وجود دارد. دانشجویان می توانند با دریافت کارت عضویت هزینه های خود را کاهش دهند. لازم به ذکر است انجمن دانشجویی نیز فعالیت های گسترده ای را در سطح شهر انجام می دهند. کوهنوردی، هنر های رزمی، شمشیر بازی، بازی هایی با توپ و راکت، کلاس های رقص و… از جمله فعالیت های آن ها می باشد.

دانشگاه سلطنتی فناوری KTH دانشجویان واجد شرایط را به منظور مشاور برای دانشجویان دیگر تربیت می کند تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار سایر دانشجویان قرار دهند. مرکز درمان و بهداشت هم امکاناتی در اختیار دانشجویان در خصوص استفاده از خدمات مشاور به طور رایگان  قرار می دهد.

این دانشگاه امکانات اقامتی را برای برخی از دانشجویان بین المللی نیز فراهم می کند. اگرچه دیگر افراد موظف به تامین محل اقامتی می باشند. پیدا کردن محل اقامت در شهر استکهلم راحت است ولی ممکن است این کار زمان بر باشد. از آنجایی که شهر استکهلم یکی از گران ترین  شهرهای جهان می باشد دانشجو می تواند شهر های دیگر این کشور را برای اقامت خود انتخاب نماید تا بتواند در هزینه های خود صرفه جویی کند. سیستم حمل و نقل در این کشور در وضعیت بسیار خوبی است و دانشجو می تواند به راحتی و بدون صرف هزینه و زمان زیاد از یک شهر به شهر دیگری خود را برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست