تحصیل در سوئد و معرفی راه‌های مهاجرت تحصیلی به سوئد
تحصیل در سوئد، اولویت بسیاری از دانشجویان ایرانی است. هرچه جلوتر می‌رویم بر تعداد علاقه مندان به تحصیل در این کشور افزوده می‌شود. برای تحصیل در سوئد باید ابتدا از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش تحصیل بگیرید. سپس برای مراحل دیگر اقدام کنید. شاید با خود بگویید چه راه‌هایی برای مهاجرت تحصیلی به سوئد وجود دارد؟ جواب این سوال نیازمند توضیح بیشتر است. اما اگر بخواهید پاسخ آن را مختصر بدانید باید بگوییم یک راه بیشتر برای تحصیل در سوئد وجود ندارد و آن هم اقدام برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور است.
شاید برخی به این فکر کنند که از طریق ویزاهای توریستی و یا دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج و یا تولد راحت‌تر می‌توانند مهاجرت تحصیلی به سوئد را دنبال کنند. اما بهتر است بگوییم که تفاوت چندانی ندارد. به هر حال برای ورود به دانشگاه‌های این کشور شما باید پذیرش دانشگاه را بگیرید تا بتوانید وارد دانشگاه شوید.

ویزای تحصیلی
اخذ ویزای تحصیلی سوئد، یکی از مراحلی است که برای تحصیل در سوئد باید آن را دنبال کنید.‌ شاید از خود بپرسید ویزای تحصیلی سوئد چیست؟ ویزای تحصیلی این کشور، ویزای کوتاه مدتی است که با داشتن آن، قصد تحصیل در سوئد، برای مدت مشخصی مطرح می‌شود. داشتن این ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در این کشور، ضروری است. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور جهت تحصیل در سوئد، باید زبان مقصد این کشور را بدانید و مدرک زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس را ارائه کنید. برای تحصیل در سوئد و اخذ ویزای این کشور، سن شما باید به مقطعی که قصد دارید در آن تحصیل کنید، بخورد و بین مقاطع تحصیلی شما، فاصله نیفتاده باشد. زیرا کسانی که بین تحصیلات آنها فاصله بیفتد، ممکن است دچار مشکل شوند.

شرایط ویزای تحصیل سوئد
برای اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل در سوئد، باید نامه پذیرش دانشگاه را با مدارک مربوط به تمکن مالی و دیگر مدارک شناسایی که لازم دارید، به سفارت تحویل دهید. مهم‌ترین مدرکی که در این زمینه، باید در نظر بگیرید، نامه تمکن مالی است که باید ثابت کند شما توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود را دارید.
مهاجرت به سوئد و اقامت تحصیلی این کشور
اگر پذیرش دانشگاه را در مقطع لیسانس، در نظر دارید باید برای اخذ ویزای سوئد، به موقع اقدام کنید. زیرا تراکم جمعیتی دانش آموزان در ماه‌های پایانی نزدیک به تحصیل شما، ممکن است سبب شود که کارهای مربوط به اقامت شما طول بکشد و نتوانید به موقع در این زمینه اقدام کنید. اگر نتوانید تا زمان شروع ترم تحصیلی ویزای خود را بگیرید مجبور می‌شوید تحصیل در سوئد را یک سال به عقب بیندازید.

دانشجویان در سوئد
تحصیل در سوئد در مقاطع تکمیلی
اگر تحصیل در سوئد، را در مقاطع تکمیلی آن دنبال می‌کنید بهتر است بدانید که قانون جدید کشور سوئد، دریافت اقامت دائم این کشور را برای فارغ‌التحصیلان آسان کرده است. با این حساب مطابق قوانین جدید این کشور، تحصیل در سوئد در مقاطع تکمیلی، در حدود ۴ الی ۷ سال به طول می‌انجامد. از این رو، با گذشت این مدت زمان در سوئد و تمدید به موقع ویزای تحصیلی دانشجو، در صورتی که در این مدت، حرکت غیر قانونی توسط دانشجو انجام نشود، می‌توانید به راحتی مجوز اقامت دائم سوئد را کسب کنید.
تحصیل در سوئد در مقطع دکترا
تحصیل در سوئد و فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های این کشور در مقطع دکترا، می‌تواند شانس شما را در وارد شدن به بازار کار این کشور، افزایش دهد. بهتر است بدانید سوئد، در زمینه‌های مربوط به مهندسی و دانش تکنولوژی روز، موقعیت بسیار خوبی دارد. بنابراین تحصیل در مقطع دکترای سوئد، می‌توانید موقعیت شغلی خوبی برای شما ایجاد کند. برخی از دانشجویانی که در کشورهای دیگر تحصیل می‌کنند، گذراندن فرصت مطالعاتی در سوئد را نیز جزو اقامت‌های تحصیلی محسوب می‌کنند. این در حالی است که این نوع از اقامت در سوئد، اگرچه مرتبط با تحصیل است اما هرگز نمی‌تواند شرایط یک دانشجوی مشغول به تحصیل در سوئد را برای شما ایجاد کند. زیرا این فرصت‌ها تقریبا سه ماهه هستند . بعد از اتمام مدت زمان، شما باید به کشور خودتان بازگردید.
بهتر است بدانید افرادی که از کشورهای دیگر برای فرصت مطالعاتی به سوئد می‌روند باید ویزای سه ماهه دریافت کنند. اما کسانی که شهروند سوئد هستند می‌توانند بدون ویزا و یا اجازه اقامت وارد این کشور شوند. با این حال این مدت زمان نمی‌تواند بیشتر از سه ماه باشد. اگر مدت زمان اقامت از طریق فرصت مطالعاتی در این کشور، بیشتر از سه ماه بشود، فرد باید برای اجازه اقامت تحصیلی و یا ویزای تحصیلی جهت تحصیل در سوئد اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست