شرایط گذراندن دوره زبان سوئدی در سوئد، چگونه است؟
گذراندن دوره زبان سوئدی در سوئد برای دانشجویان بین‌المللی این کشور که قصد تحصیل در دانشگاه‌های سوئد را دارند، برگزار می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید در این کشور ادامه تحصیل بدهید، باید دوره زبان سوئدی در این کشور را بگذرانید و به این زبان مسلط شوید. برای این مورد می‌توانید قبل از تحصیل در کشور سوئد و یا در هنگام پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید. در این مورد در ادامه، بیشتر خواهیم گفت.
دوره زبان سوئدی در سوئد
برای ورود به دانشگاه‌های سوئد باید در یک آزمون شرکت کنید. این آزمون، با نام TISUS شهرت دارد. این آزمون رد چندین شهر سوئد، برگزار می‌شود. این آزمون به زبان سوئدی است. بنابراین برای شرکت در آن باید یا به زبان سوئدی مسلط باشید و یا دوره زبان سوئدی در سوئد را گذرانده باشید. برای مثال دانشگاه لوند در سوئد، این دوره را برگزار می‌کند و کسانی که دارای شرایط باشند می‌توانند دوره زبان سوئدی در این کشور، را در این دانشگاه بگذرانند. برای تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاه سوئد، باید مدرک زبان سوئدی داشته باشید.

هزینه آموزش دوره زبان سوئدی در سوئد
برخی دانشگاه‌های سوئد، برنامه‌هایی را برای آموزش دوره زبان سوئدی در سوئد به مبتدیان، در نظر گرفته‌اند. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه لینچوپینگ و دانشگاه لوند، دوره زبان سوئدی در این کشور، را برگزار می‌کنند. در دانشگاه استکهلم و دانشگاه گوتنبرگ نیز این دوره‌ها برگزار می‌شوند. هزینه‌ای که باید برای آموزش دوره زبان سوئد در کشور سوئد، خرج کنید در حدود ۸۵ کرون است. ۳۰ کرون از این هزینه برای شهریه ۴ماهه آموزش شما در نظر گرفته می‌شود و ۵۰ کرون دیگر می‌تواند شامل هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های مربوط به اقامت، خوراک و سایر خدماتی که به دانشجو ارائه می‌شود، باشد.
شرایط ورود به دوره زبان سوئدی
ورود به دوره زبان سوئدی در سوئد، شرایط و مدارکی نیاز دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. داشتن مدرک پیش دانشگاهی و ارائه مدرک آیلتس با نمره ۵ جزو مدارکی است که باید ارائه شود. شهریه دوره زبان سوئدی در این کشور، باید قبل از ورود به این دوره، واریز شود. در صورتی که شهریه واریز نشود، فرد نمی‌تواند درخواست ویزای تحصیلی سوئد را بدهد. بنابراین یکی از مدارکی که جهت اخذ ویزای سوئد باید ارائه شود، رسید پرداخت شهریه دوره زبان سوئد به سفارت است.
دانشگاه‌هایی که دوره زبان سوئدی برگزار می‌کنند
دانشگاه‌های سوئد، جزو بهترین دانشگاه‌های جهان هستند تحصیل در این دانشگاه‌ها، مدارک معتبر بین‌المللی نصیب دانشجویان می‌کند و می‌تواند در آینده موقعیت خوبی را نصیب آنها کند. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، نیازمند دانستن زبان سوئدی، است. بنابراین برای تحصیل در دانشگاه باید دوره زبان سوئدی در سوئد را بگذرانید.
دانشگاه لینکوپینگ دوره زبان سوئدی در این کشور را برگزار می‌کند. دوره‌های درسی این دانشگاه یک ساله هستند دانشگاه‌های لاند، استکهلم و گوتنبرگ نیز این دوره‌ها را برگزار می‌کنند. دوره‌های کوتاه مدت تحصیلی در سوئد برای تسلط دانشجویان به زبان این کشور برگزار می‌شوند. برنامه‌های این دانشگاه‌ها برای برگزاری دوره زبان سوئدی در سوئد متفاوت است. برخی از آنها دوره‌ها را برای بزرگسالان نیز ارائه می‌کنند. برخی دیگر از دانشگاه‌ها، برای دانشجویان دوره‌های زبان سوئدی را در تابستان برگزار می‌کنند. قصد گذراندن دوره زبان سوئد در هر دانشگاهی را دارید، باید شرایط و برنامه آن دانشگاه را از نزدیک دنبال کنید تا از شرایط آن، اطلاعات لازم را دریافت کنید.

دریافت ویزای سوئد از طریق دوره زبان سوئد
یکی از راه‌های مهاجرت به سوئد، اقدام برای گذراندن دوره زبان سوئدی در سوئد است. هزینه کم برای گذراندن این دوره و امکان بهره بردن از ویزای همراه، مواردی است که می‌تواند در این زمینه، شما را یاری کند. ویزای همراه برای والدین دانش آموزانی صادر می‌شود که می‌خواهند به همراه فرزندان خود به سوئد بروند. برای شرکت در این دوره‌ها، داشتن مدرک زبان با نمره ۷، شرط ضروری است. بنابراین دانش آموزان و دانشجویان صرف نظر از هر زبان مادری که دارند باید مدرک زبان آیلتس را نیز ارائه کنند.
اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد تحصیل در سوئد را دارید اما به زبان این کشور مسلط نیستید. اصلا نگران نباشید. با داشتن شرایط لازم و داشتن مقدار بودجه‌ای که باید برای آموزش زبان سوئدی در نظر بگیرید می‌توانید به راحتی در دوره زبان سوئد شرکت کنید. این دوره‌ها در دانشگاه‌های سوئد برگزار می‌شوند. شما با داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانید، شهریه دوره زبان سوئدی در سوئد را پرداخت کرده و برای ویزای این کشور، اقدام کنید. با این شرایط شما می‌توانید اهدافی مانند مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل را از این راه، دنبال کنید و به اهداف مورد نظری که دارید دست پیدا کنید.

2 دیدگاه. Leave new

  • نوشین آدینه
    مرداد 23, 1400 16:01

    درود روزتون خوش، آیا برای تحصیل در رشته زبان سوئدی غیر از داشتن مدرک زبان انگلیسی ، شرط سنی هم وجود دارد؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست