فراغت تحصیلی در سوئد

آن دسته از دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره ی دکتری که علاقه مند به شرکت در تحقیقات دانشگاهها را دارند می توانند با شرکت در دوره های فراغت تحصیلی، از فرصت تحقیقات بیشتر و همچنین تسهیلات بورسیه برخوردار شوند. این دوره با توجه به طرح دانشگاهها متغیر بوده و از یکسال تا چهار سال متغیر است.

فراغت تحصیلی در سوئد و مزایای آن

فراغت تحصیلی در سوئد، یکی از رویاهای بسیاری از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این کشور است. سوئد، یکی از گزینه‌های اصلی برای تحصیل متقاضیان ایرانی محسوب می‌شود. این کشور اولویت اول علاقمندان تحصیل در خارج از کشور است. سوئد سیستم آموزشی غنی دارد. دانشگاه‌های سوئد بهترین مکان برای آموزش مهارت‌های علمی در آینده هستند. تحصیل در سوئد مزایای بسیاری دارد که یکی از آنها دست یافتن به شغل پس از فراغت تحصیلی در سوئد است.

فراغت تحصیلی در سوئد زمانی است که تحصیلات شما پایان یافته باشد. بستگی دارد شما چه مقطعی از تحصیل را در سوئد انتخاب کرده باشید و تا کجا بخواهید آن را دنبال کنید. تحصیل مقطع لیسانس در سوئد ۴ سال به طول می‌انجامد. پس از گذشت ۴ سال و پایان یافتن دروس تحصیلی شما، زمان فراغت تحصیلی شما است. از مزایای تحصیل لیسانس در سوئد این است که بعد از اینکه تحصیل شما به پایان رسید و فراغت از تحصیل یافته و مدرک خود را دریافت کردید، می‌توانید در این کشور شرایط شغلی خوبی داشته باشید. اگر هم بخواهید تحصیلات خود را ادامه دهید می‌توانید در مقطع مستر در سوئد تحصیل کنید و پس از گذراندن این دوره با فراغت تحصیلی در سوئد، به دنبال شغل باشید.

دوره فراغت از تحصیل در سوئد

شرایط کار پس از فراغت تحصیلی در سوئد

تحصیل در دانشگاه‌ بسته به اینکه چه مقطعی را در این دانشگاه سپری کرده باشید پس از فراغت تحصیلی سوئد، می‌تواند شما را وارد بازار کار این کشور کند. مدرک دانشگاه‌های سوئد بسیار معتبر است و این امر می‌تواند به مشغول شدن شما به کار پس از فراغت تحصیلی و به دست آوردن یک شغل مناسب، کمک کند.

اگر هم قصد دارید پس از فراغت تحصیلی در سوئد در مقطع مستر، مقطع phd را در دانشگاه‌های سوئد دنبال کنید باید رزومه شما قوی باشد و معدل مقاطع پیشین شما نیز بالا باشد. برای تحصیل این مقطع در دانشگاه‌های سوئد باید علاوه بر داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ از رزومه پژوهشی خوبی برخوردار باشید و یک استاد راهنما نیز شما را تایید کند. بدون شک دوره دکترا دوره پژوهشی سختی برای دانشجو است. اما با گذراندن آن و دفاع از پروپوزال دکتری خود، به مهارت‌های پژوهشی بالایی دست پیدا می‌کنید. پس گذراندن دوره دکتری و فراغت تحصیلی در سوئد، شما یک فرد دارای مهارت بالا هستید. پس می‌توانید به راحتی در دانشگاه‌های سوئد مشغول به تدریس شده و یا در دوره‌های پسادکتری آن تحصیل کنید. اگر تحصیل شما در دانشگاه پشت سر هم انجام شده باشد، شاید فراغت تحصیلی در سوئد در این زمان، برای شما بسیار لذت بخش باشد. اگر هم در این مقطع بورسیه دکتری شده باشید که فراغت از تحصیل برای شما تنها پایان یک دوره تحصیلی خواهد بود. زیرا شما از قبل از پایان تحصیل مشغول به کار بوده‌اید.

دوره فراغت از تحصیل در سوئد

سوئد و ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی سوئد را برای گذراندن مقطع تحصیلی این کشور است. این نوع ویزا به صورت بلند مدت و کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویزای تحصیلی پس از فراغت تحصیلی در سوئد، دیگر تمدید نمی‌شود. بنابراین باید پیش از اینکه زمان این ویزا به پایان برسد شغلی را یافته و در این کشور مشغول به کار شوید تا بتوانید ویزای تحصیلی سوئد را به ویزای کار این کشور تغییر دهید.

سوئد کشوری است که از لحاظ امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد. هزینه زندگی در این کشور، چندان زیاد نیست. فراغت از تحصیل در سوئد برای شما بسیار مفید است. اگر با بورسیه در این کشور تحصیل کرده باشید، فراغت تحصیلی در سوئد برای شما، یعنی شغلی که از پیش به آن مشغول شده‌اید. بنابراین امنیت شغلی بالای این کشور در حین تحصیل نصیب شما شده است. اما اگر تحصیل شما بدون بورسیه هم سپری شده باشد و قصد ماندن و کار کردن در این کشور را داشته باشید باز هم شرایط شغلی خوبی را تجربه خواهید کرد. زیرا سوئد جزو کشورهایی است که امنیت شغلی در آن بالا است.
پس می‌تواند خیالتان راحت باشد که زیرا فراغت تحصیلی در سوئد، برای شما بیکاری نمی‌آورد. بدون شک متقاضیان تحصیل در این کشور پس از فراغت تحصیلی سوئد، به کشور خود باز نمی‌گردد. زیرا امکاناتی که در کشور مقصد وجود دارد در کشور متقاضی، در دسترس نیست. با این حال این امر بستگی به میزان سلیقه فرد و نیازهای وی دارد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد تحصیل در سوئد را دارید و یا در حال تحصیل در سوئد هستید بهتر است بدانید که کشوری را که انتخاب کرده‌اید، که از لحاظ اقتصادی، سطح درآمد و امنیت شغلی در سطحی بالا قرار دارد. این کشور از لحاظ شغلی کشوری مناسب است. بنابراین فراغت تحصیلی در سوئد، در آینده شغلی شما نقش موثری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست