تحصیل دوره کارشناسی (لیسانس) در سوئد

بسیاری از رشته های آموزشی به خصوص فنی مهندسی، علوم تجربی، علوم انسانی، در سطح لیسانس به هر دو زبان سوئدی و انگلیسی در دانشگاههای سوئد ارائه می شود. سطح لیسانس معمولا به میزان ۳ سال و به طور تمام وقت می باشد که شامل ۱۸۰ واحد درسی دانشگاهی می باشد. سیلابس و رئوس مطالب تدریس شده در دانشگاهها، قبل از آغاز هر دوره به داوطلبان ارئه می گردد.

هزینه ی دانشگاه در دوره ی لیسانس بر عهده داوطلب بوده و سالیانه بین ۸۰۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰۰ کرون سوئد، بسته به رشته و دانشگاه متغیر می باشد.

تحصیل لیسانس در سوئد

تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد چگونه است؟

تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد، یکی از گزینه‌های اصلی برای تحصیل در خارج از کشور محسوب می‌شود. این کشور اولویت اول علاقمندان تحصیل در خارج از کشور است. این کشور سیستم آموزشی مستقل و قوی دارد. دانشگاه‌های سوئد بهترین مکان برای پرورش مهارت‌های علمی برای بر عهده گرفتن مسئولیت در آینده هستند. در حال حاضر هر روز که می‌گذرد بر تعداد دانشجویانی که در دانشگاه‌های این کشور تحصیل می‌کنند افزوده می‌شود.

تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد اولویت بسیاری از ایرانیان است. مدت زمان تحصیل در سوئد بر حسب اینکه در چه مقطعی انجام شود، متفاوت است. تحصیل این دوره برای مقطع لیسانس۴ سال به طول می‌انجامد. تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد در حدود ۴ سال است. برای تحصیل لیسانس در سوئد شما باید شهریه بپردازید. با این حال، از مزایای تحصیل لیسانس در سوئد این است که بعد از اینکه تحصیل شما به پایان رسید و مدرک خود را دریافت کردید، می‌توانید در این کشور شرایط شغلی خوبی داشته باشید. در زمان تحصیل لیسانس در سوئد، با وجود اینکه تقریبا تمامی وقت دانشجو صرف تحصیل می‌شود دانشگاه اجازه کار را نیز به دانشجو می‌دهد. در این مقطع، دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار همزمان با تحصیل را دارد.

کارشناسی در سوئد

اخذ بورسیه تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد، امکان‌پذیر نیست. اما این مورد برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا در اکثر رشته‌های دانشگاه‌های این کشور در نظر گرفته شده است.

هزینه تحصیل کارشناسی در سوئد
هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد، در صورتی که بخواهید شهریه به دانشگاه بپردازید تقریبا زیاد است. شهریه دانشگاه‌های در مقطع لیسانس در سوئد در حدود ۷۰ تا ۲۰۰ هزار کرون در سال است. از طرفی شما برای اقامت تحصیلی در این کشور، نیازمند داشتن خوابگاه یا خانه هستید. اگر برای تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد بخواهید در آپارتمان زندگی کنید باید اجاره آپارتمان را بپردازید. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید تقریبا مبلغ ۷هزار کرون هزینه کنید. هزینه‌های دیگر شما برای تحصیل، از جمله حمل و نقل، اینترنت، خورد و خوراک و تفریحات شما هم هزینه‌هایی برای شما خواهند داشت.
ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد را برای گذراندن مقطع لیسانس در این کشور می‌توانید از طریق ویزای شینگن تهیه کنید. این نوع ویزا به صورت بلند مدت و کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کسانی که قصد دارند ویزای تحصیلی کوتاه مدت سوئد را بگیرند باید از ویزای شش ماهه این کشور استفاده کنند. ویزای تحصیلی سوئد، از نوع بلند مدت آن برای تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد مناسب است. مدت اعتبار این ویزا یک ساله بوده و هر سال قابل تمدید است.

تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد چه شرایطی دارد؟
دانشگاه‌های سوئد نیز مانند هر کشور دیگری برای مقطع لیسانس در سوئد، شرایطی در نظر گرفته‌اند. اکثر دانشگاه‌های این کشور با داشتن شرایط عمومی مناسب دانشجو اقدام به پذیرش وی در این مقطع می‌کنند. با این حال ما در اینجا مدارک و شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد را برای شما خواهیم گفت.

کارشناسی در سوئد

برای اپلای دانشگاه‌های سوئد، باید مدارک تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را همراه ریز نمراتی که معدل شما در آن آمده باشد به همراه ترجمه آنها ارائه کنید. شما برای تحصیل لیسانس در سوئد باید مدرک زبان انگلیسی ارائه کنید که حداقل در سطح b باشد. داشتن مدرک آیلتس ۶.۵ می‌تواند کار شما را راه بیندازد. علاوه بر این موارد، درخواست خود را باید به صورت آنلاین به دانشگاه مورد نظرتان ارسال کنید تا بتوانید پذیرش دانشگاه مورد نظرتان را بگیرید. اگر شما جزو متقاضیان تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد در بیرون از اتحادیه اروپا باشید، اقدام برای ویزای تحصیلی برای شما لازم است. بدون شک اخذ ویزای تحصیلی این کشور، زمان‌بر است. بنابراین شما می‌توانید بعد از اینکه پذیرش تحصیلی را از دانشگاه مورد نظر گرفتید بلافاصله برای ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مزایای تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد
سوئد کشوری است که از لحاظ امنیت اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد. هزینه زندگی در این کشور، چندان زیاد نیست. تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد می‌تواند برای شما مقرون به صرفه باشد. در سوئد کمک هزینه‌های زیادی به دانشجویان ارائه می‌شود و این خصوصیت سبب جذب دانشجویان به این کشور می‌شود.

در سوئد امکان کار همزمان با تحصیل فراهم شده است. شما بعد از فارغ‌التحصیلی از مقطع لیسانس در سوئد می‌توانید کار مورد علاقه‌تان را دنبال کنید. یادگیری مهارتهای لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا می‌تواند از خاص‌ترین مزایای تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد باشد. زبان تحصیل این کشور در تمامی مقاطع، به زبان انگلیسی است. این یک ویژگی بسیار مهم و نوعی مزیت برای شما است. زیرا آموزش زبان انگلیسی به نسبت دیگر زبان‌ها در بین ایرانیان رایج‌تر است.
علاوه بر آنچه گفته شد سوئد از لحاظ داشتن زیبایی‌های طبیعی و همچنین وجود تنوع فرهنگی، جذابیت‌های کم نظیری دارد. این کشور از سطح فرهنگ بسیار خوبی برخوردار است. اگر قصد تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد را دارید و از شرایط گفته شده برخوردار هستید می‌توانید درخواست اپلای هر یک از دانشگاه‌های آن را بدهید. تحصیل در این کشور برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست